WhatsApp Destek
Dinar Muhtarlar Derneği

HOCAM KOYDE YASAMAK NASİL


HOCAM KOYDE YASAMAK NASİL

HOCAM KOYDE YASAMAK NASİL

Dinarli gençlerimiz bu cumaki ziyaretlerini emekli olup köyde yaşayan Nazim YILDIRIM' a yaptilar.

Rıza ÇOBAN' in "Hocam o kadar yıl dışarda yaşayıp köye yerleştin, nasıl oldu zor mu?" sorusuyla başlayan muhabbette cevaben söz alan YILDIRIM "O kadar insanla, hastaya, öğrenciyle uğraştıktan sonra köye dönmek, sade bir yaşama dalmak bana bir rehabilite gibi geldi. Hem özlemişim köyü, evi yapmadan önce kışları Isparta da geçirir yazları köye gelirim düşüncesi varken şimdi ise Isparta' ya gitmiyorum bile. Size de tavsiye ederim kalabalıktan bunaldiginizda uzağa değil köyünüze gelin, dinlenin derim" dedi.

Ziyaretleri afsarhaber de gördükçe memnun oldugunu belirten YİLDİRİM "Her katmandan insana gidin yaşlı, hasta diye ayırmadan gönüllere ulaşın. Peygamberimizin dediği gibi ibadetin hası az da olsa devamlı olandır. Sizle bu ziyaretlerini devam edin. Rabbim birliğimizi bozdurtmasin" dedi.

Cay ve ikramları ardından gecenin ilerleyen saatlerinde musade alınıp Dinar için yola çıkıldı.Yayınlanma Tarihi: 2020-01-10 23:43:03


Yorum Yaz

Afşar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ait resmi web sitesidir. Afşar Köyü, haber ve duyuruları burada yer almaktadır. Afşar Köyü Vişne Bayramı, Ağaç Bayramı ve Cenaze haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Dernek Başkanı: 0543 680 80 50 (Ara)


2019 © AFŞAR HABER - Tüm Hakları Saklıdır.