WhatsApp Destek
Dinar Muhtarlar Derneği

FİİLİ DUALARIMIZI ÇOĞALTMALIYIZ


FİİLİ DUALARIMIZI ÇOĞALTMALIYIZ

FİİLİ DUALARIMIZI ÇOĞALTMALIYIZ

 "Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler (Allah ve melekler) de size merhamet etsin. " Hz. Muhammed(S.A.V)

Din bizlere bu emri hayata geçirmeyi, yaşamayı ve yeryüzünü imar etmeyi emrediyor. Biz görevimizi ve sorumluluğumuzu yerine getirmeyerek, kenara köşeye çekilip yeryüzündekilere, çevreye, bitkilere, hayvanlara sırt dönersek göktekilerin rahmetine kavuşamayiz. Onun için Rabbimizin rızasına uygun hayat sürenler derler ki,

“Gönül almaya bak; güçsüzlere hizmet et! Zayıfları, gönlü kırıkları koru! Onlar öyle kimselerdir ki, halktan hiçbir gelirleri yoktur. Onlar asla isteyemezler! Bununla beraber tam bir kalp huzûru, tevâzu ve kırıklık içinde kalıp giderler. Onları ara bul...”

Hepimizin birinci görevi etrafımızdaki bu tür insanlara ulaşmaktır. Onların ihtiyaçlarını karşılamak ve hal hatır sorabilmektir. Belkide yaralı bir gönlün sizin merhabınıza çok ihtiyacı vardır.

Yüce yaratıcı bizleri bunlarla sorumlu tutmakta ve arayıp bulmamizı istemektedir. Bizim arayıp bulduklarımız ise bunlardan fersah fersah uzakta...

Kavli (sözlü) duaların, fiili (yaşanılan, hayata geçirilen) duaya ihtiyacı var. O halde hep birlikte, "Ya rabbi. Ben bu ellerimle bana düşen çabayı gösterdim. Vazifemi yerine getirdim. Şimdi ellerimi açıp senden yardım bekliyorum." diyebilmektir.

Fiili dualarımızın çoğalması duasıyla...

N.YILDIRIMYayınlanma Tarihi: 2021-05-15 11:08:08


Yorum Yaz

Afşar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ait resmi web sitesidir. Afşar Köyü, haber ve duyuruları burada yer almaktadır. Afşar Köyü Vişne Bayramı, Ağaç Bayramı ve Cenaze haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Dernek Başkanı: 0543 680 80 50 (Ara)


2019 © AFŞAR HABER - Tüm Hakları Saklıdır.