WhatsApp Destek
Dinar Muhtarlar Derneği

CUMARTESİ PAZARI


CUMARTESİ PAZARI

CUMARTESİ PAZARI

Giderek nüfusun yaşlanması, insanların ihtiyaçlarını yerinde karşılaması için köy meydanında Cumartesi günleri öğleden sonra pazar kuruluyor… Cumartesi pazarını dört gözle bekleyen köylüler ihtiyaçlarını bakarak, görerek temin ediyor. Bu bizim için büyük nimettir. Buraya gelerek, hizmeti ayağımıza kadar getiren esnafa teşekkür ediyorlar.

 

KÖY PAZARI GENİŞLETİLMELİ…

Şehirlerde yaşayanların giderek organik tarım ürünlerini tercih ettiğini belirten köy sakinleri “Burayı ürettiğimiz ürünlerin pazarlanması, özellikle nohut ve Afşar Bulguru, köy makarnası üretimi yapılarak hem bu pazarda hem de şehirde yaşayanların hizmetine sunulması konusunda farklı çalışmalar yapılabilir. Özellikle son zamanlarda tercih edilmeye başlanan piyasada oldukça talep edilen ‘Afşar Bulguru’ konusunda markalaşmaya ve ticari üretime geçilebilir. Bu konuda duyarlı olan vatandaşlarımızı bu konuda düşünmeye davet ediyoruz…

NE DERSİNİZ ???

Afşar haberYayınlanma Tarihi: 2020-10-09 16:53:02


Yorum Yaz

Afşar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ait resmi web sitesidir. Afşar Köyü, haber ve duyuruları burada yer almaktadır. Afşar Köyü Vişne Bayramı, Ağaç Bayramı ve Cenaze haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Dernek Başkanı: 0543 680 80 50 (Ara)


2019 © AFŞAR HABER - Tüm Hakları Saklıdır.