WhatsApp Destek
Dinar Muhtarlar Derneği

BURS BAŞVURULARI BAŞLADI


Burs Başvuruları Başladı

Burs Başvuruları Başladı

Burs başvurusunda bulunacak üniversite okuyan ve yeni kayıt olan öğrencilerimiz aşağıdaki evrakları hazırlayıp 12 Ekim′e kadar Başkan Ramazan ÇETİN ve yönetim kurulu üyelerine elden verebilir veya posta yoluyla aşağıdaki adrese gönderebilirler.

ADRES: İtfaiye Mh. 3. Dedeoğlu Sk. No:9/2 Dinar / AFYON

SON BAŞVURU TARİHİ :12.10.2020

Başvuruları değerlendirme tarihi: 14.10.2020

İlk bursların hesaba geçmesi: 25.10.2020

GEREKLİ EVRAKLAR - Başvuru Formu (http://www.afsarhaber.com dan indiriniz) - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi - Öğrenci Belgesi(2020-2021 Eğitim Yılına ders kaydı yaptırdığını göstermeli)

Derneğimize yapılan başvurular BURS VERME İLKELERİ doğrultusunda değerlendirilmektedir. BURS VERİLEBİLECEK ÖĞRENCİLER

Madde 2: a) Dinar / Afşar Köyü kütüğüne kayıtlı olmak veya Afşar Köyü ile kan bağı bulunmak. b) Herhangi bir Yüksek Öğretim Kurumuna girmeye hak kazanarak ilgili okula kaydını yaptıran veya o okullarda öğrenim görmek şartlarını taşıyan öğrenciler. c) Önceki yıl/yıllarda burs almış olan öğrenci şartları uyduğu müddetçe tekrar başvurabilir. Ancak, burs süresi hiç bir halde okuduğu yüksek öğretim kurumunun normal eğitim süresini aşamaz. d) Maddi imkanı yetersiz olan öğrenciler, burs için başvuru hakkını kazanır. e) Burs verilecek öğrenciler başarı ve öncelik tespit puanına göre belirlenir. f) Meslek lisesi mezunu olup da meslek yüksek okullarına sınavsız giren öğrenciler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan yüksek öğretim kurumlarına giren öğrencilere uygulanacak işlem ve verilecek burs adedi, başvuruda bulunanların sayısı göz önünde bulundurularak yönetim kurulunca her ders yılı başında belirlenir.

NOT: Başvuru dilekçesi doldurulurken mutlaka öğrencinin cep numarası ve okudugu şehirdeki ikamet adresi yazılmalıdır.Yayınlanma Tarihi: 2020-09-19 13:12:13


Yorum Yaz

Afşar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ait resmi web sitesidir. Afşar Köyü, haber ve duyuruları burada yer almaktadır. Afşar Köyü Vişne Bayramı, Ağaç Bayramı ve Cenaze haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Dernek Başkanı: 0543 680 80 50 (Ara)


2019 © AFŞAR HABER - Tüm Hakları Saklıdır.