Çok Amaçlı Salon dayanışma ve imece usulüyle hizmete hazır hale getirildi.

“Maddi katkıyı bir tarafa bırakın, biz bugün yeniden ‘İMECE’ ruhunu kazandık. Birlikte nelerin yapılabileceğini gösterdik…”

Antalya’ da ikamet eden ustaların öncülüğünde, fayans ustaları, su ustaları ve köy halkı ile birlikte hafta sonu çalışarak salonu hizmete hazır hale getirdiler. Antalya’ da ikamet eden köylülerimiz bir araya gelerek  “bizimde bir tuğlamız olsun” anlayışı ile köylerine gelerek hem çalışmanın hem de yağan karın tadını çıkardılar atarax reviews.

Yanı başımızda yer alan köy ilkokuldan mezun olan İnşaat Ustası Hasan SARIKAYA, köy okulunun önünden geçerken yanındaki arkadaşlarına, “Burası benim okuduğum okul yeri. Burada çok hatıralarımız var. En çok istediğim şeylerden biri buraya bir şeyler yapmaktı. Bizlere bu imkânı sağlayan Köy Muhtarımıza ve Dernek Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizimde bu çorbada bir tuzumuz olsun istedik Sağ olsunlar bizlere bu imkânı sağladılar. İnanın bu güzel eserin ortaya çıkması bizleri çok sevindirdi. Atalarımız Bir elin nesi var, iki elin sesi var diyerek bizi birliğe, birlik içinde dirliğe çağırmışlar. Yaşadığım şu manzara beni çok duygulandırdı. Demek ki bir araya gelirsek daha çok eserleri birlikte yapabiliriz” diyerek duygularını dile getirdi.

KÖYÜN GENÇLERİ USTALARI YALNIZ BIRAKMADI

Çok amaçlı salonun hayata dönüş hikâyesinde ustalar kadar, ustalara destek olan, onları yalnız bırakmayan köy gençleri “sizler buralara gelerek, kendinizden, işinizden, hafta tatilinizden fedakârlık yaparak bu imkânları sağladınız, bunları yapmak için emek gücü de bizden” diyerek ameleliği üstlendi.  Yediden yetmişe köyde yaşayanlar gelerek bu hayırlı hizmete desteklerini esirgemediler.

Köy gençlerinden Tahir YÜKSEL, kar yağışı ortamında çalışan işçilere süt ikram ederek ısınmalarını sağladı.

‘BU BİR YOL HİKÂYESİ VE HENÜZ BİTMEDİ’ buy Tadacip online, dapoxetine without prescription.

En kısa sürede, çevre düzenlenmesi yapılacağını belirten Muhtar AYGÜNDÜZ ‘’ inşallah 2018 yılı Ağaç bayramı yemeğini burada vermeyi planlıyoruz. Yandaki eski Kuran Kursu binası konusunda resmi makamlara gerekli girişimlerde bulunduk. Eğer uygun bulunursa orayı da restore ederek köylülerimizin hizmetine sunmayı amaçlıyoruz.

Ayrıca önünde çocuklar için spor yapabilecekleri alanlar da oluşturulacak olan çok amaçlı salonun düğün, taziye gibi köyün ortak sevinçleri ve acıları için de herkesin kullanacağı bir mekân olmasını planlıyoruz ‘’ dedi.

 ÇOK AMAÇLI SALONUN YAŞAMA DÖNÜŞ BELGESELİ

Dernek Başkanı Ramazan ÇETİN  ‘’ Bu salonun yapım aşamasında bizlere her türlü desteği sağlayarak bizlere ‘’ Bu köylü yirmi yıldır ağaçlandırma çalışması yapıyor. Bunlar çoktan ödülü hak etmişler. Buraya bir eser kazandırmalıyız ‘’ diyerek bizlere her zaman rehberlik eden, yol gösteren, maddi ve manevi hiçbir destekten kaçınmayan Sayın Kaymakamımız Mustafa ŞAHİN ‘ e bütün köylülerimiz adına teşekkür ediyorum.

‘ASIL BİZ BUGÜN YENİDEN İMECE RUHUNU KAZANDIK’

Ayrıca bugüne kadar kapısı çaldığımızda bizleri geri çevirmeyen tüm köylülerimize, bilhassa bugün buraya gelerek maddi değeri bir tarafa, bizlere yeniden imece ruhunu kazandıran, bir olma amacımızı ortaya koyan, bizlerin çalışma heyecanını tazeleyen tüm köylülerime teşekkür ediyorum.’’ Dedi.